Публiкацii
Більше >>>
Подробности: работа инженер-технолог киев Медикал Нетби ! Телефон: (048) 784-14-75.

Площу перед кафедральним собором Ужгорода хочуть реконструювати

foto

Аби вона відповідала величі храму

Ще у 2011 році в Ужгороді було започатковано Концепцію відповідального забудовника, в рамках якої анонсовано проект «Капітульна,22». Йшлося про реконструкцією одного із будинків (XVIII століття) архітектурного комплексу ужгородської Замкової гори. На сьогодні всі роботи по проекту успішно завершені. Про це детальніше розповів в Ужгородському прес-клубі Ален Панов, відомий ужгородець з активною громадянською позицією, автор Концепції.

Менше, ніж за 2 роки вдалося реставрувати історичну будову площу близько 600 м.кв, при цьому зберегти її автентичність та уникнути дисонансу з архітектурним ансамблем Замкової гори. У такому аспекті чи не вперше на власному прикладі було продемонстровано дбайливе ставлення до нашої історії, на відміну від багатьох інших проектів реконструкцій, коли власники руйнують старовинні будівлі, зводячи на їх місці «бетонно-плиточні» монстри, що спотворюють обличчя Ужгорода.

У результаті реалізації проекту «Капітульна, 22» вдалося продемонструвати, що збереження історичної цінності будівлі можна поставити вище, ніж комерційну вигоду. У цьому випадку було збережено саме автентичний будинок, а не використано земельну ділянку для зведення більш вигідної комерційної споруди.

«Серед найважливіших наслідків вважаю те, що нам вдалося зруйнувати стереотипи і викликати переоцінку цінностей стосовно ставлення до історії Ужгорода. Спостерігаємо активізацію дій громади по збереженню архітектурного обличчя і доволі дієвий вплив на владу саме у цьому аспекті. Сподіваюсь, що цей проект може стати початком ланцюгової реакції серед власників подібних споруд, - зазначив Ален Панов. – Маю надію, що у тандемі з Мукачівською греко-католицькою єпархією нам вдасться дати потужний імпульс у справі початку відродження Замкової гори».

Саме у контексті відродження Замкової гори Ален Панов презентував ще один проект розвитку, втілення якого розпочалося нещодавно. Йдеться про благоустрій площі перед Кафедральним собором. Ідея виникла наприкінці 2011 року і після обговорення з керівництвом єпархії, експертами була втілена у передпроектних пропозиціях, які нещодавно були передані владі міста. Мова йде про те, що сьогодні перед Собором фактично відсутній простір, де люди могли б відпочити, панорамно сприймати архітектурну красу цієї знакової для міста споруди, просто пофотографуватися. Загальноєвропейські норми передбачають, що перед центральним собором будь-якого міста є відповідна його величі площа. «Ужгород – місто європейське, тому облаштування «нашого» San Pietro є абсолютно необхідним. Вважаю, що ця ініціатива може стати вдалим прикладом конструктивного партнерства поміж громадою, бізнесом та владою», - зауважив Ален Панов.

Станом на сьогодні, площа, яка має бути реконструйована, складається з трьох земельних ділянок, що належать відповідно області, місту та приватному власнику, який вже вирішив передати свою частку на потреби проекту та профінансувати її благоустрій. Стосовно решти ділянок, ініціатори проекту очікують на підтримку з боку обласної та міської влади.


16:21 22.05.2013
Переглядів: 14096

Відкрите Закарпаття - ViZa


Також читайте:

На посаду мера Ужгорода вже є претендент

В Ужгороді хочуть створити власне San Pietro

Єпископ Мілан зустрівся з міським головою Ужгорода

Скандальновідомого ужгородського депутата знову засудили

У відновленій "нересницькій" церкві в Ужгороді вже правлять богослужіння

Коментарi

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код

Незабаром на Закарпаттi

Фестивалі та святкування на Закарпатті у травні >>>

На берегах Ужа відбудеться парад вишиванок >>>

На Міжгірщині відбудеться фестиваль ріплянки >>>

В Ужгороді відбудеться "День моди" >>>

На Рахівщині відбудеться «Карпатський Редик-2013» (ПРОГРАМА) >>>

На цьогорічному "Параді наречених" в Ужгороді обіцяють цікавинки і рекорди >>>

В Ужгороді відкриють дошку Масарику і пам’ятник... їжаку >>>

В Ужгороді буде виставка-ярмарок "Книга-Фест-2013" (ПРОГРАМА) >>>

На Рахівщині будуть фестивити "Берлибашський бануш" >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют

Курс доллара Курс евро

redtram