Прокуратура: Місцеві органи влади не забезпечують повноцінним харчуванням дітей

У закладах освіти і спеціальних установах

"Проведеними перевірками додержання місцевими органами  виконавчої влади та місцевого самоврядування  вимог  Законів України «Про охорону дитинства», «Про дитяче харчування» виявлено численні порушення прав дітей на безпечну для їхнього здоров’я продукцію, раціональне харчування" - інформує начальник відділу захисту прав дітей прокуратури Закарпатської області Олеся Бокоч.

З’ясовано, що місцевими органами виконавчої влади не забезпечено в повній мірі повноцінне харчування дітей у закладах освіти, спеціальних установах для дітей. 

Через неналежне фінансування у жодному із перевірених закладів не у повній мірі дотримуються встановлені норми харчування. У дитячому раціоні переважають дешеві, низькосортні, малокалорійні продукти.

«До прикладу – продовжує Олеся Бокоч, прокурор Перечинського району скерував подання на усунення порушень у відділ освіти райдержадміністрації після того, як встановив, що з кінця січня по квітень (майже 2,6 місяця) учні однієї з шкіл району не отримували гарячого харчування. Взамін повноцінного обіду дітей годували булочками з чаєм».

Крім того, прокурорськими перевірками встановлені порушення  при проведенні тендерних процедур по закупівлі продуктів харчування в навчальних закладах. Прокурором Тячівського району за результатами перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів в управлінні освіти, сім'ї, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації, при використанні бюджетних коштів на гаряче харчування учнів та дітей пільгових категорій розпочате кримінальне провадження.

«Органи місцевого самоврядування практично не піклуються про створення належних умов для утримання в дошкільних навчальних  закладах дітей та отримують батьківську  плату, яка перевищує  30% від встановленої плати за одноденне харчування дитини, що є незаконним» – зауважила начальник відділу захисту прав дітей обласної прокуратури області Олеся Бокоч, інформує прес-служба прокуратури Закарпатської області.


14:21 20.05.2013
Переглядів: 43

Відкрите Закарпаття - ViZa


Також читайте:

На Мукачівщині прокуратура знайшла порушення земельного законодавства

"Гуманітарний" заступник Ледиди провів інспекцію у спецзакладі

Закарпатський "губернатор" перевірив дитячий табір у рідному селі

Прокуратура підтвердила затримання на хабарі у понад 43 тисячі гривень проректора УжНУ

В обласному центрі нагодують "дітей вулиці"

Коментарi

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код

Незабаром на Закарпаттi

Фестивалі та святкування на Закарпатті у травні >>>

На берегах Ужа відбудеться парад вишиванок >>>

На Міжгірщині відбудеться фестиваль ріплянки >>>

В Ужгороді відбудеться "День моди" >>>

На Рахівщині відбудеться «Карпатський Редик-2013» (ПРОГРАМА) >>>

На цьогорічному "Параді наречених" в Ужгороді обіцяють цікавинки і рекорди >>>

В Ужгороді відкриють дошку Масарику і пам’ятник... їжаку >>>

В Ужгороді буде виставка-ярмарок "Книга-Фест-2013" (ПРОГРАМА) >>>

На Рахівщині будуть фестивити "Берлибашський бануш" >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют

Курс доллара Курс евро

redtram