Публiкацii
 

Ринок нерухомості: нічого страшного немає?

foto

Ціни не зростатимуть, але нові процедури оформлення документів потребуватимуть більше часу

Із початком нового року ми завжди очікуємо змін. Бажано, звісно, на краще. Тим більше, що живемо у період постійного реформування. Яких новацій цьогоріч чекати на ринку нерухомості ми поцікавилися у керівника ужгородської Агенції нерухомості «Гранд» Романа Перегинця.

— Романе Михайловичу, яким видався минулий рік для ринку нерухомості? Чи виправдав оптимістичні сподівання?

— В Ужгороді, та й, гадаю, загалом, рік був непоганим. На ринку нерухомості користувалися попитом переважно квартири у новобудовах — сучасних будинках, які зводять забудовники, що прийшли на ринок. Вторинний ринок почав потрохи відступати. Причина в тому, що покупці усвідомлюють: купуючи квартиру в новому будинку, вони отримують нормальне розташування (кожен забудовник дбає про хорошу зону для свого об’єкта), нові комунікації тощо. Тобто, сучасне житло, порівняно з вторинним ринком бере гору.

— Попитом переважно користувалися квартири чи будинки?

— Квартири.

— Якої площі?

— Одно- і двокімнатні. Їх купують переважно молоді сім’ї, вони дешевші, бо мають меншу площу. Однак, якщо житло хоче придбати сім’я, де виховують, скажімо, двох дітей, то вони розглядають пропозиції дво- трикімнатних квартир. Це оптимальний варіант за умови фінансової можливості придбати таке житло.

— Можна стверджувати, що ринок нерухомості ожив?

— Якщо порівнювати з позаминулим роком, то так.

— А якою є динаміка цін?

— У цьому плані ринок практично завмер. Цінова політика залишилася на рівні попередніх років. Зростання чи падіння цін на житло не відбувається і, судячи з нинішніх реалій, наближчим часом така тенденція збережеться.

— З 1 січня поточного року введено нові правила реєстрації нерухомого майна. Чого очікувати від новацій людям, які хочуть придбати, або продати нерухомість?

— Нічого страшного у нововведеннях немає. Просто питання, якими раніше займалися Бюро технічної інвентаризації, влада переклала на плечі нотаріусів. Тобто уся реєстрація нерухомого майна, витяги, видача документів проводитиметься через нотаріальні палати. Окремо створено й реєстраційні палати, де людина після укладення договору купівлі-продажу реєструє майно. Та сам реєстр замість колишніх БТІ нині ведуть нотаріуси.

— По часу оформлення документів, їхньої кількості і ціни це полегшення, чи ускладнення?

— По кількості документів нічого не змінилося, по цінах поки сказати важко. Швидше за все процедура оформлення буде дорожчою, хоча поки невідомо наскільки. Часу для фізичних осіб це, вочевидь, значно більше не займе. Загалом документи оформляються упродовж дня, але якщо раніше на усю процедуру (маючи увесь пакет документів) потрібно було витратити близько 40 хвилин, то тепер вона займе до 4-х годин. Нотаріус спершу вность справу у загальний реєстр, перевіряє заборони і лише потім діє витяг на відчуження.

— Що очікуєте на ринку цьогоріч?

— Не думаю, що буде спад. Дл цього на сьогоднішній день немає підстав. Технічні питання, пов’язані із законодавчими новаціями, потрохи вирішуються. Єдина проблема — кілька місяців будуть паралізовані операції із землею. Це пов’язано з тим, що й досі незрозоміло, хто повинен оформляти документи на землю: кадастровий центр чи нотаріус. Як працюватиме система і якою буде оплатна частина цього сегменту, поки невідомо.

— А як нині ці питання вирішуються?

— Поки всі угоди із землею призупинено. Переоформити майно (будинок) можна, але не ділянку під ним чи порожню земельну ділянку. Бо головне — витяг земельний кадастр не видає, а нотаріуси ще не мають можливості брати такі витяги.

— У якому стані перебуває ринок оренди нерухомості?

— Поки без змін. Принаймі в обласному центрі оренда нерухомості як користуваласяч попитом, так і користується.  Хоча пропозиція перевищує попит, але на ціни це не впливає. В обласному центрі завжди є наплив студентів, іногородніх працівників, сімей, які не мають можливості купити квартиру. Тобто ринок оренди користується стабільним попитом і ще не є повністю насиченим.

— Який ціновий діапазон на купівлю квартир в Ужгороді?

— На первинному ринку ціна за квадратний метр становить $ 550-600. Далі залежно від району, якості будівництва, місця розташування будинку.

— А на вторинному ринку?

— 500-800 доларів за квадратний метр також залежно від якості житла і його розташування.

Запитував Петро ПОЛІХА


10:25 25.01.2013
Переглядів: 119


Також читайте:

Речові права реєструються

Юридичні особи-власники житла самостійно обчислюватимуть податок на нерухоме майно

За «зайві» квадратні метри платити доведеться небагатьом

Реєструвати нерухоме майно закарпатці тепер будуть по-новому

Змінився порядок реєстрації нерухомого майна

Коментарi

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код

Незабаром на Закарпаттi

Фестивалі та культурні атракції на Закарпатті у січні 2013 року >>>

На Масляну в Ужгороді будуть пекти палачінти >>>

Незабаром відбудуться ігри шкільної ліги КВН >>>

В Ужгороді можна буде почути "HOLLYWOOD" >>>

На Міжгірщині відбудеться фестиваль фрірайдерів і джибінгерів >>>

«Брати блюзу» дадуть концерт в Ужгороді >>>

У Пилипці пройде юнацька спартакіада з гірськолижного спорту >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют


redtram