Публiкацii
 

Михайло ПОПОВИЧ: «Я б не говорив про об’єднання «Сильної України» та «Партії регіонів», як про факт»

foto

Новиною тижня в Україні стало оголошення віце-прем’єра Сергія Тігіпка про намір об’єднати свою партію «Сильна Україна» з «Партією регіонів»

Про таке без перебільшення несподіване рішення він оголосив на засіданні бюро «Сильної України», на яке були запрошені керівники всіх обласних організацій. «Час Закарпаття» звернувся до керівника Закарпатської обласної організації «Сильної України», депутата Закарпатської облради Михайла Поповича з проханням прокоментувати ці події.

–        Михайле Михайловичу, чи здогадувалися ви, їдучи до Києва, з якою метою збирає лідерів обласних осередків «Сильної України» Сергій Тігіпко?

–        Складне питання… Беручись за створення партії ми точно не думали, що через півтора року вона буде приєднана до іншої політичної сили. Тому, звісно, я не міг собі уявити, що події на політбюро розвиватимуться таким чином. Але сталося те, що сталося. І зараз немає сенсу говорити про те, що могло б бути, і як я до цього ставлюся. Доведеться жити з тим, що відбувається і ще може статися.

А трапилося наступне: на розширеному засіданні бюро лідер партії довів до нашого відома, що є пропозиція об’єднатися з «Партією регіонів». Тим самим він ініціював відкриту внутрішньопартійну дискусію. Сергій Леонідович Тігіпко, як член партії і її лідер, має право на ініціювання будь-яких процесів в партії. Інша справа, як розвиватимуться події надалі. «Сильна Україна» створювалася не формально. Вона з’явилася внаслідок ініціативи всіх членів партії. Тому я думаю, що дискусії будуть тривалими.

Якщо говорити конкретно про нашу обласну організацію, то ми збираємося проводити зустрічі з однопартійцями, яких, як не як, є понад  4 тисячі. Ці люди приходили в партію з якимось ідеями, які хотіли втілити в життя в «Сильній Україні». Я вважаю, що їм всім треба дати можливість висловити свою думку. Найближчим часом відбудеться ще одне засідання бюро, на якому будуть висловлені питання та заданий тон дискусій у регіонах. Крім того, ми зберемо бюро Закарпатської обласної організації, на якому окреслимо ті питання, які кожна районна чи міська організація розглядатиме на своєму рівні.

Після того відбудеться обласна конференція, на якій ми виберемо делегатів на з’їзд. І лише з’їзд прийме остаточне рішення щодо ініціативи партійного лідера.

–        І все ж таки хотілося б дізнатися про вашу особисту реакцію на цю пропозицію…

–        Я б не хотів на цьому акцентувати увагу. Думаю, поки що на цю тему говорити передчасно. Скажу лише, що партійний квиток «Сильної України» під номером 77 – це мій перший партійний квиток в житті. Нині важливіше пояснити цей крок Тігіпка членам партії та виборцям, які віддали «Сильній Україні» свої голоси.

–        Судячи з заяв політиків і політологів, вони вважають, що рішення вже остаточне і з’їзд просто офіційно оформить з’єднання з регіоналами…

–        В політологів робота така – давати коментарі.  А партійна діяльність – це інше. Якщо оцінювати перспективи об’єднання, то я б поки що не говорив про нього, як про стовідсотковий факт. І не лише тому, що не знаю, як поведуться делегати з’їзду. Зрештою, не забувайте, що для об’єднання потрібна згода обох сторін. Ініціатива, озвучена Сергієм Тігіпком, безумовно розгорне дискусію і всередині Партії Регіонів. Тож потрібно ще дочекатися, що про об’єднання думає протилежна сторона.  

–        Чи готові ви вступити до лав «Партії регіонів»? Якщо так, то за яких умов?

–        Коли ми будували партійну систему на Закарпатті, то насамперед ознайомлювали людей зі статутом, програмою партії. Якщо вони погоджувалися з програмою, то вступали до неї. Вважаю, що це правильний підхід. Партія не повинна виконувати нічиїх умов. Я не читав ні програму «Партії регіонів», ні статут, тому й не готовий відповідати.

–        Все ж таки, на вашу думку, чому Сергій Тігіпко пішов на такий радикальний крок, як об’єднання  з іншою політичною силою?

–        Доцільність у такому кроці, звичайно, є. Найімовірніше, Тігіпко наважився на об’єднання через реформи, які він прагне ввести в Україні. Завдяки цьому кроку він матиме підтримку правлячої партії і зможе працювати набагато ефективніше й швидше. Сергій Тігіпко працює в уряді, який очолює Микола Азаров, причому працює з ним у тандемі. Він окреслив для себе пріоритет – вирішення економічних проблем держави, тому в цьому плані об’єднання може піти Україні на благо.


18:03 20.08.2011
Переглядів: 1600


Також читайте:

Єдиний депутат-соціаліст Закарпатської облради пішов до "регіоналів"

Губернатор Закарпаття підтримав ініціативу однопартійців

Закарпатські регіонали хочуть "чудову двадцятку"

Балога скоротив кожного п’ятого співробітника ради

Закарпатським школярам даватимуть збагачені йодом булочки?

Коментарi

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код
После регистрации личного кабинета можно открыть демо счет forex , чтобы понять принцип работы. | Virtuves baldai Kaunas.

Прес-анонси
Незабаром на Закарпаттi

Фестивалі та культурні заходи на Закарпатті >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют


redtram