Публiкацii
Більше >>>

Очільник Закарпаття виправдовувався перед представником комісара ООН за нелегалів

foto

Чиновник вперше приїхав проінспектувати справи біженців

У середу, 9 лютого, керівник області Олександр Ледида та голова обласної ради Іван Балога зустрілись з Регіональним Представником УВКБ ООН в Україні, Молдові та Білорусі Олдріхом Андрисеком . На зустрічі також були присутні заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик та начальник управління міграційної служби в Закарпатській області Микола Товт.

Сьогодні в Україні перебуває близько 2,5 тис. визнаних біженців, та щороку по цей статус звертається майже півтори тисячі шукачів притулку. У 2011 році вартість програм трьох країн (Білорусь, Молдова та Україна), що ними керує Регіональне Представництво УВКБ ООН у Києві, досягла 4,7 мільйона доларів США.

Це перший візит Олдріха Андрисека на Закарпаття після призначення на посаду у січні цього року. Інтерес до прикордонної області, зі слів Регіонального Представника Комісара ООН у справах біженців, великий:

– Мета мого сьогоднішнього візиту: дізнатись про ваші проблеми та зрозуміти бачення їх вирішення. Мене цікавлять також умови утримання мігрантів та біженців на Закарпатті, тому в планах – відвідати пункт тримання при Чопському прикордонному загоні, та центр для біженців, що в Мукачеві.

Також Олдріх Андресек поцікавився питанням інтеграції офіційних біженців в українське суспільство – проблемами вивчення мови, працевлаштування.

– На Закарпатті існують приклади вдалої інтеграції в суспільне життя біженців, аж до отримання ними громадянства України. Є урядова програма інтеграції біженців в суспільство України до 2012 року. Звичайно, ми поки не можемо похвалитись справді європейським рівнем у цих питаннях, але активно переймаємо досвід Європи, - запевнив начальник управління міграційної служби в Закарпатській області Микола Товт.

Зі слів очільника області, проблема ускладнюється й через суспільну думку – адже через колишній пункт тримання нелегальних мігрантів у Павшині, склалось дещо упереджене ставлення до подібних питань. 

– Закарпаття знаходиться на перехресті активних міграційних потоків, більшість з яких все ж направлені до ЄС. Але ми чудово розуміємо, що Україна має виконувати свої обов’язки перед міжнародною спільнотою. І можу запевнити: робимо все, аби умови утримання мігрантів були гідними. Наше завдання – знайти підхід до кожної людини, розібратись в ситуації та прийняти правильне рішення, - наголосив керівник краю Олександр Ледида, повідомили з прес-центру ОДА.
 


15:35 09.02.2011
Переглядів: 282

Відкрите Закарпаття-ViZa


Також читайте:

Закарпатську золотокопальню розпродадуть

На Закарпаття хочуть привезти Санта Клауса з Фінляндії

Ледида зустрівся з фінами

В області перебуває посол Фінляндії в Україні

Бескидський тунель обіцяють збудувати за три роки

Коментарi

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код

Незабаром на Закарпаттi

Фестивалі та святкування на Закарпатті у травні >>>

На берегах Ужа відбудеться парад вишиванок >>>

На Міжгірщині відбудеться фестиваль ріплянки >>>

В Ужгороді відбудеться "День моди" >>>

На Рахівщині відбудеться «Карпатський Редик-2013» (ПРОГРАМА) >>>

На цьогорічному "Параді наречених" в Ужгороді обіцяють цікавинки і рекорди >>>

В Ужгороді відкриють дошку Масарику і пам’ятник... їжаку >>>

В Ужгороді буде виставка-ярмарок "Книга-Фест-2013" (ПРОГРАМА) >>>

На Рахівщині будуть фестивити "Берлибашський бануш" >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют

Курс доллара Курс евро

redtram