Публiкацii
 

Військовий туризм на Закарпатті - фішка для екстремалів

foto

Останніми роками в наший країні набирає обороти екстремальний туризм і його різновиди — сафарі, дайвинг, рафтинг і навіть виживання на островах. Всі ці види відпочинку дають неабияку порцію адреналіну і позитивних емоцій. У одному ряду з ними стоїть нині дуже модний яскравий динамічний військовий туризм.

На сьогоднішній день такий відпочинок вельми популярний в Україні і за кордоном. Інтерес до військової історії, батальним історичним битвам у сучасних людей справді непідроблений. Хтось хоче приміряти військовий мундир епохи наполеонівських воєн, хтось бачить себе офіцером або солдатом Другої світової війни і намагається пройти шлях дідовий і прадідівський.

Щоб відчути дихання історії

Військовий турист — це зовсім не нудьгуюча в готелі людина, яка віддає перевагу відпочинку за типом «все включено», вживає від нудьги дармові міцні спиртні напої в лобі-барі.

— Як правило, туристи-«мілітари» — активні, пристрасні, захоплені ідеєю, допитливі люди, які хочуть краще розуміти власну історію, відчувати зміни епох, вжитися в образи «бойових генералів років», що пішли, — пояснює керівник мілітарі-садибою Grun Hof Євген Сухецький . — Сучасні українці все більше хочуть знати історію своєї країни не по книжках, а відчути її дихання і, як прийнято говорити, відчути її сьогодення смак, колір і запах.

Ті, хто цікавився історією Закарпаття, чудово знають, наскільки вона трагічна і запутанна. Цей край з кінця дев'ятого століття належав Угорщині, пізніше — Австро-Угорщини. Тут і до цього дня проживає багато угорців.

Віадук зберігся до наших днів

Після закінчення Першої світової війни Австро-Угорщина, що програла, позбулася частини Закарпаття, і 10 вересня 1919 року ці землі офіційно увійшли до складу Чехословацької республіки. У той час першим губернатором краю був призначений Георгій Жаткович, а місто Ужгород стало адміністративним центром.

Після Віденського Арбітражу і окупації Закарпаття Угорщиною військові Хорті для оборони від Червоної армії побудували уздовж Карпатського хребта ланцюг щонайпотужніших оборонних споруд, куди вклали значні ресурси. Відомо, що угорці рили траншеї і зводили навколо Карпатських вершин оборонний ланцюг впродовж п'яти років. Там же вони збудували систему могутніх оборонних бункерів. Наприклад, бункер в селі Гукливому повинен був виконати важливе військове завдання. Оскільки в чотирьох кілометрах від цього місця знаходилася межа з Польщею, то солдати, що живуть в цьому бункері, у разі потреби повинні були висадити залізничний міст-віадук, який у той час був основною магістраллю в Закарпатті, що сполучає його з Україною. Віадук потрібно було знищити і у разі прориву радянських військ через перевал. Але висадити міст не вдалося, — розповідає історик Євген Сухецький.

Ролеві ігри — фішка для екстремалів

— І, можливо, тому ми з моїм другом, завідувачем кафедрою туризму УЖНУ Федором Шандором задумали створити цю мілітарі-садибу, яку назвали Grun Hof, що в перекладі з німецького означає «Зелений двір». Вона знаходиться в селі Гукливий Воловецкого району — мабуть, найдраматичнішому і цікавішому з погляду історії України місці, — продовжує Євген. Готель побудований на ділянці, де зберігся бункер, нам частково вдалося його відновити. У самому готелі — затишні, комфортабельні двомісні номери з повним пансіоном.
Для туристів також організували тир, де любителі цього заняття можуть постріляти з пневматичної зброї. До того ж наша фішка — ролеві історичні ігри, в яких хтось може стати угорцем, хтось чехом, хтось червоноармійцем або навіть радянським энкэвэдистом або воїном УПА. Для любителів природи в готелі передбачені прогулянки на конях, є модний рафтинг — організовуємо сплав по річці Тисі.

Взимку популярні, звичайно, лижі, а влітку — табори, де учимо туристів стріляти, рити траншеї, оборонятися і нападати.

— У нас немає такого завдання — всіх без виключення гостей занурити в образ «мілітарі», — признається Євген Сухецький. — Окрім історії, ми знайомимо туристів з культурою, кухнею, устроєм і побутом народів Закарпаття. Адже Воловецький район сам по собі унікальний. Тут живуть нащадки кельтів, і тут можна постежити за їх традиціями, що частково збереглися. Крім того, у нас представлена безліч національних кухонь: від німецької, чеської, угорської, єврейської, циганської до рідної — української. Треба бачити ці багаті, величезні синяво-чорні ягідні чорничні плантації — найбільші в наший країні. Не випадково щороку в Гуклівом проходять могутні чорничні фестивалі, навіть є оригінальний пам'ятник цій ягоді.

Але найголовніше — це унікальна природа Закарпаття, яку важко описати словами. Краще приїхати сюди і подивитися самостійно.


14:12 30.11.2010
Переглядів: 29


Також читайте:

Закарпаття готується до зимового туристичного сезону

Перечинців навчали як започаткувати власну справу

Туризм в Ужгороді тримається лише на праці ентузіастів?

На Закарпатті розробляють туристичну програму для молоді

Цьогоріч Міжгірщина отримала від туризму майже мільйон гривень

Коментарi

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код

Прес-анонси Незабаром на Закарпаттi

Головний рабин Закарпаття розкаже про Хануку >>>

В Ужгороді покажуть брендовий одяг з Європи >>>

В Ужгороді вперше пройде Міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez» >>>

В УжНУ думатимуть як покращити співпрацю між дослідниками та бізнесом >>>

У грудні на Закарпатті можна буде побачити таке... >>>

В Іршаві відбудеться спортивно-розважальний фестиваль >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют