Вiд автора
Вiд автора
15:20 18.10.2012
Ярослав ГУЛАН, журналіст

Чи скаже мер Ужгорода, де я живу?

Або примітивні способи залякування журналістів від Поштової

15 жовтня, близько 17.00 я залишив у загальному відділі Ужгородської міської ради два інформаційні запити. Не перші і, сподіваюся, не останні за час моєї роботи журналістом.

На сходах міської ради, у стінах мерії, перед тим, як зайти до кабінету загального відділу, подумалося – а чи треба свої інформаційні запити взагалі сюди нести?.. А раптом завтра копії моїх документів «випливуть» у електронних та друкованих ЗМІ і всяк охочий знатиме, де я живу, дізнаються, яка у мене електронна пошта і номер мобільного?

Думки навіяні сьогодні – нині я дізнався, що мобільний телефон, особиста електронна скринька та адреса редакції моєї колеги «злита» в Інтернет. Копію її інформаційного запиту на адресу мерії оприлюднили і кілька сайтів.

Одразу згадався недавній випадок з іншою моєю колегою, чию скаргу на адресу до прокурора із персональними даними також оприлюднено у мережі Інтернет та ще й, для повного щастя, у муніципальній газеті «Ужгород».

В ужгородській мерії започаткували дурну і, гірше того, незаконну традицію «зливати» персональні дані журналістів та громадських активістів на публіку.

Ще раз нагадаю – після згаданих двох випадків і мені подумалось – чи ти хочеш, щоб завтра всі знали твої персональні дані?

Так от – якщо саме це було метою мера Ужгорода і його «радників», то тоді їх можна привітати. Так, у мене такі думки виникли. Так, можливо вони виникли й у інших журналістів та громадських активістів, котрі змушені дізнаватися в ужгородської мерії інформацію про життя міста, бо іншими методами цю інформацію вияснити просто неможливо.

Та якщо мер Ужгорода Віктор Погорелов і його радники подумали, що таким незаконним способом вони можуть когось залякати, то вони глибоко помиляються. Якщо їх метою було таким способом охолодити інтерес журналістів та активістів до сумнівних оборудок в ужгородській мерії, то тоді мету мера міста і його «радників» провалено.

Журналіста і громадського активіста таким примітивним способом не зупинити.

Так, на Поштовій можуть «злити», наприклад, де я живу і який у мене номер телефону. Ба більше – вони можуть навіть дізнатися, чи є у власника квартири, у якій я живу, борги перед жеком чи КШЕПом. І також цю інформацію «злити».

Особисто мене це не злякає. Але попереджаю – я буду до останнього, всіма передбаченими Законом методами добиватися, аби на Поштовій понесли відповідальність за розголошення персональних даних.

Я сподіваюся, що мої колеги, чиї дані «злито», так само налаштовані.

Зрештою, я щиро надіюся, що усі журналісти Ужгорода налаштовані так само.

У нашому маленькому місті, у принципі так само, як і у великому мегаполісі, дізнатися адресу і телефон конкретної людини не є проблемою. Хто захоче, той дізнається.

Саме тому «злив» персональної інформації про журналіста в Інтернет – це примітивний спосіб залякування.. В описаних випадках в Ужгороді – це примітив із боку мера Ужгорода і наближених до нього осіб. Я просто не вірю, що документи із персональними даними потрапили у мережу без відома мера.

Так от, шановні, не лякайте нас. І пам’ятайте, що рано чи пізно, ви понесете усю відповідальність за свої дії.

"Закарпаття онлайн"


Переглядів: 455

( усі статті цього автора )

Також читайте:

Коло об’їзду

Ужгород – приклад тепла?

Украсти аптеку від ужгородців? Дозволено

За велосипедистів замовмо слово

Транспортна революція чи транспортна брехня? Слово, про ужгородські перевезення

Коментарi

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код
Дизайн потолочного освещения. Тут .
Прес-анонси
Незабаром на Закарпаттi

Фестивалі та святкування на Закарпатті у травні >>>

На берегах Ужа відбудеться парад вишиванок >>>

На Міжгірщині відбудеться фестиваль ріплянки >>>

В Ужгороді відбудеться "День моди" >>>

На Рахівщині відбудеться «Карпатський Редик-2013» (ПРОГРАМА) >>>

На цьогорічному "Параді наречених" в Ужгороді обіцяють цікавинки і рекорди >>>

В Ужгороді відкриють дошку Масарику і пам’ятник... їжаку >>>

В Ужгороді буде виставка-ярмарок "Книга-Фест-2013" (ПРОГРАМА) >>>

На Рахівщині будуть фестивити "Берлибашський бануш" >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют

Курс доллара Курс евро

redtram