Вiд автора
Вiд автора
12:20 04.07.2011
Ярослав ГУЛАН, журналіст

За течією

Край  весла б’ється у тверде кам’яне  дно, а за мить – уже до нього  не досягнути. Течія несе вперед на швидкості, а на якійсь ділянці зупиняється і, коли не налягти на весла,просто стоятимете. Небо то радує теплим сонечком, то обдає зливою, яку ще й супроводжують вітер, блискавки та грім. Цим запам’яталося моє знайомство із Дністром, що бере свій початок на Львівщині й закінчується  Чорним морем.

Якщо  точніше – довелося випробувати  ту ділянку ріки, що тече на кордоні  між Франківщиною й Тернопільщиною. А може, то Дністер випробовує людей? Однозначно відповісти на це важко навіть після сплаву річкою.

А почалося все зі зливи. Група, багато учасників якої взагалі ще ніколи не сплавлялися, насторожено дивилася з берега на широкий і глибокий Дністер. Після нетривалих роздумів вирішили: сплавитися, якщо вже зібралися, треба. А зайшовши у воду, всі зраділи – вона тепла! Отже, Дністер, можна сказати, зустрів привітно.

Сюди  взагалі потрапляєш мов до казки  – краса природи просто вражає. Тут «все включено»: на берегах поля, ліси, невеличкі гори. На деяких ділянках тягнуться скелі синюватого кольору. Навколо літають різні птахи, а з води час од часу вискакує рибина. Ріка тягнеться змійкою, буквально що кілька кілометрів на маршруті різкі повороти то вправо, то вліво. І кожен розкриває красу берегів. Для повної ідилії не вистачало побачити якоїсь лісової тварини.

І між цим усім ще й купкуються села. Траплялися й одинокі невеличкі хатки, чиї городи закінчувалися на березі річки. Біля кожного такого будиночка пришвартовані саморобні дерев’яні човники. Для місцевих саме вони – альтернатива мостів. Адже таких на нашому маршруті не виявилося, а людям добиратися з берега на берег якось треба. Пливучи Дністром, не оминути гуртів дітей, що гуляють берегом. «Куди пливете?!!» – горланять вони. Із елементарної ввічливості відповідаємо: «Прямо!». «Там Чорне море!» – кричать діти. Одне слово, весело.

У цих місцях хочеться залишитися на кілька тижнів, вимкнути мобільні, забути про Інтернет, телебачення, радіо і взагалі – про все. Тут хочеться лише насолоджуватися природою. І уявляти, що було на цих берегах тисячі й мільйони років тому...

А потім сісти з друзями на банан катамарану й пливти вперед-вперед-вперед... До речі, ось тут-то Дністер таки може нагадати трохи про життя. Наприклад, навіяти філософські роздуми: йти за течією чи ні, опустити весла й залишити ситуацію на самоплив чи тримати їх міцно й керувати обставинами самостійно. І Дністер навіть підкаже відповіді на ці питання. Бо на ньому є ділянки, де можна пливти за течією й насолоджуватися довколишніми краєвидами, а є, де вже не до них – треба гребти й тримати правильний курс. Ну чим не як у реальному житті?.. Хоча Дністер, на відміну від дійсності, таки вартий, аби ним завжди йти за течією.

А місця на Дністрі гідні того, аби  до них вертатися. Щоразу з новими силами й по нові враження.


Переглядів: 690

( усі статті цього автора )

Коментарi

00:24 06.07.2011 Svitlana

molodez'! harni statti pyshesh...)

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код
Итальянские автомобили фиат в Италмоторс.
Прес-анонси
Незабаром на Закарпаттi

Фестивалі та культурні заходи на Закарпатті >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют

Курс доллара Курс евро

redtram