Вiд автора
Вiд автора
12:36 14.01.2011
Юрій ЛІВАК, журналіст

Про лижі забули

Останніми роками ми тільки й чуємо про те, як на Закарпатті бурхливо розвивається зимовий туризм, як удосконалюються курорти, зростає число пропозицій для відпочивальників, і навіть вибаг­ливі іноземці дедалі більше відвідують наш край, бо, мовляв, розважитися можна добре, а платити - менше.

Ось повіривши в це, вирішив і я з сім'єю провести Новий рік у горах - на Міжгірщині, поблизу розрекламованої у зв'язку з планами Президента на зимову Олімпіаду гори Ґимба. Про що й пошкодував. Розповіді про розвиток гірськолижної інфраструктури виявилися, м'яко кажучи, перебільшенням.

Хай як прикро, але майже все залишилося на рівні 10-річної давності. Як тоді, так і нині ніхто не доглядає за справді прекрасними схилами Ґимби, а тому, лижнику, готуйся їздити по камінню, пеньках, маленьких деревцятах, а отак покатавшись - нести свої лижі до ремонту. Здавалося б, усім відомо, що сучасні гірськолижні курорти не здатні діяти без снігових гармат. Проте на Ґимбі й далі сподіваються винятково на милість небес. Віра в стихію тут воістину непереборна, адже, щоб приховати всі недоліки схилів, снігу треба чимало.

Як можна з таким рівнем сервісу розраховувати на щось, зрозуміти важко. Вже неозброєним оком видно, що число відпочивальників тут значно зменшилася, як порівняти з тим, що було років 5 тому. Це й не дивно - туристи стають більш вимогливими і за свої гроші хочуть мати пристойні умови.

До речі, про гроші. Єдине, що на курорті Ґимба стабільно змінюється з року в рік, - ціни. Цього новоріччя господарі крісельного підйомника брали за один підйом 25 гривень, абонемент на півдня - 180 гривень. Така вартість - рівень курорту «Буковель», який вважається найдорожчим в Україні, однак і найкомфортнішим.

На що сподіваються власники, провадячи таку політику, зрозуміти важко. Я не підприємець, проте й мені зрозуміло, що коли людині за одну й ту ж ціну запропонувати на вибір сучасний курорт і відсталий, то вона зупиниться на першому варіанті. А сподіватися, що туристи приїдуть просто тому, бо їм нікуди дітися (євро дорогий, Шенгенську візу важко дістати тощо) - якось наївно. У Криму он теж мали надію, що туристи приїжджатимуть просто  з ностальгії, не зважаючи на «нижчеплінтусний» сервіс, захмарні ціни та брудне море. Як наслідок, відпочивальники масово перекинулися на, як виявилося, не такі вже й дорогі Туреччину і Єгипет. При існуванні в сусідній області «Буковелю», така доля може чекати й на закарпатські курорти. Та й проблеми з «шенгенкою» дещо перебільшені. Візу дістати не так уже й складно, а це дає можливість поїхати у Високі Татри до Словаччини, чи в польське Закопане й мати за навіть хай трохи вищу ціну нормальний сервіс.

Було б перебільшенням сказати, що в селі Пилипці, що біля підніжжя Ґимби, взагалі не розвивається туристична інфраструктура. Навпаки, за останні роки тут виросло чимало садиб і готелів, повідкривалися колиби, а місцеві кухарки справді готують дуже смачно. Проте якийсь цей розвиток нелогічний. У висліді ми дістали гірськолижний курорт, який пропонує найрізноманітніше дозвілля, за винятком катання на лижах...

Вперше надруковано у газеті "Старий Замок "Паланок"


Переглядів: 77

( усі статті цього автора )

Коментарi

12:29 17.01.2011 Вовік

Народ,якщо у нас,і є можливість,то лише Буковель.Повірте, всюди вже був.Якщо просто попянствувати,то і Кострино вері вел!

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код
Прес-анонси
Незабаром на Закарпаттi

В Ужгороді готуються святкувати Масляну >>>

Узимку на Закарпатті теж будуть фестивалі >>>

В Ужгороді відбудеться фестиваль британського кіно >>>

В Ужгороді організовують флеш-фест "Бантики кохання" >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют

Курс доллара Курс евро