Вiд автора
Вiд автора
22:36 14.11.2010
Лариса ПОДОЛЯК, журналіст

Клепка

У центрі Львова є магазин «Клепка». Як вони себе позиціонують - крамничка «розумних речей». Хоча, коли відвідвідувачі розглядають їхній товар (зокрема й на інтернет-сторінці), найчастіше звучить: «0, прикольно». Тобто це радше магазин кумедних речей. Але найбільше тішить назва - містке слово клепка. Було б чудово, якби саме її теж продавали. Наприклад, на вагу. Мабуть, то був би крам нарозхват. Багатьом здався б й особисто. Купив трохи - і вже не робиш дурниць, які, відомо, іноді ламають усе життя.

Але найбільше б, либонь, купували клепку на подарунки. Скажімо, українським залізничникам. Бо вони як колись морозили нас у поїздах, так нині «тушкують у власному соку». Після команди: «почати опалювальний сезон» і аж до її скасування: не зважаючи на погоду, кочегарять так, що у вагонах нічим дихати, неможливо спати й начисто відпадає бажання кудись їхати. При цьому транспортники постійно стогнуть, що пасажирські перевезення нерентабельні і треба підвищувати ціни. А звідки візьметься рентабельність, коли майже півроку країною їздять металеві сауни?

А ще б, з огляду на злобу дня - вибори, які, як виявилося, 31 жовтня не закінчилися, а багато в чому тільки почалися, - хотілося б, аби клепку, можливо, й за рахунок державного бюджету, діставали члени, а особливо голови, виборчих комісій. Бо тепер словосполучення голова (секретар/заступник голови) виборчої комісії має приблизно гаку ж ауру, як, наприклад, спекулянт у радянські часи. Тобто людина, яка апріорі махінує, робить усе, що завгодно, аби тільки об'їхати закон на кривій козі. І майже ніхто їм не указ. Ось ужгородська міська виборча комісія ухвалила за кілька днів до голосування безпрецедентне рішення: аби журналісти, які хочуть спостерігати за виборами, пройшли в комісії акредитацію, пояснили з якою метою збирають інформацію і (!)... погодили з МВК тексти підготовлених матеріалів. І чхати вони хотіли на закони, демократію й міжнародний імідж України. Добре, що знайшлася громадська організація, яка запеленгувала це «геніальне» рішення й оскаржила його в суді. Бо, виявляється, навіть виконавча влада області не може в цьому випадку нічого вдіяти (запевнив на прес-конференції в день виборів голова ОДА). Хоча насамперед саме керівництво краю відповідає за забезпечення чесного й прозорого (один із елементів цього - присутність преси) волевиявлення громадян.

Цікаво також, як вигребе ужгородська МВК з нинішньої, вже пост-виборчої, завареної владою каші. Невже голова МВК не понесе ніякої відповідальності за непроставлену проти вибулого кандидата Ольги Машкаринець відповідну позначку у бюлетені, за той цирк, з нібито несанкціонованим вивезенням бюлетенів із приміщення міської виборчої комісії минулої п'ятниці? Невже не відреагує прокуратура? Якби переобирати всіх - і мера, і мажоритарників, і партії в обласну, міську ради. Бо ніхто ж не виносив пачки з бюлетенями винятково за мажоритарників до обласної ради. Втім якщо б перевибори через махінації чи головотяпство комісій за законом проводилися не за рахунок місцевого бюджету, а за власні кошти їхніх членів, вони й самі, якби не було змоги купити клепку - десь її таки знайшли б.

Узагалі ж, було б добре, якби клепку вводили одразу при народженні – як, до прикладу, вакцину БЦЖ Бо хоч у когось її й вистачає, та, мабуть, забагато клепки не буває.


Переглядів: 129

( усі статті цього автора )

Коментарi

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код
Прес-анонси
Незабаром на Закарпаттi

Головний рабин Закарпаття розкаже про Хануку >>>

В Ужгороді покажуть брендовий одяг з Європи >>>

В Ужгороді вперше пройде Міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez» >>>

В УжНУ думатимуть як покращити співпрацю між дослідниками та бізнесом >>>

У грудні на Закарпатті можна буде побачити таке... >>>

В Іршаві відбудеться спортивно-розважальний фестиваль >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют

Курс доллара Курс евро