Вiд автора
Вiд автора
21:16 12.10.2010
Олександр СОЛОНТАЙ, депутат Закарпатської обласної ради

Люди, а інколи і цілі міста опиняються сам на сам з комунальними проблемами

foto

Пропоную Вашій увазі вступ до Закарпатської обласної програми  реформування житлово-комунального господарства.

Кожен  третій будинок потребує капітального ремонту

Зменшуються обсяги робіт із заміни будинкових інженерних мереж і в той же час в 2/3 будинків вони експлуатуються  понад 2 нормативні терміни. У зв’язку з цим постійно збільшується кількість аварійних ситуацій. На кожному третьому будинку протікає м’яка рулонна покрівля. Найбільш проблемними є будинки масових серій 60-70 років, яких в області налічується 318,9 тис. кв. м.  загальної площі. В основному вони знаходяться в містах Ужгороді, Мукачеві, Хусті, Берегові. Їх реконструкція не проводиться через відсутність фінансування….

Продовжувати  давати характеристику проблеми можна  ще довго, але що ж робиться для  вирішення !? Потрібно приймати рішення  та їх виконувати.  

А тепер про вирішення  проблеми

У 2006-ому році, одразу після обрання  в депутатський корпус обласної ради, відповідно до Закону України "Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки", було прийнято рішення затвердити «Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства Закарпатської області на 2006-2010 роки». Чому потрібна була обласна програма !? Бо цілком очевидно і зрозуміло, що ні Ужгород, ні інші міста з своїми невеликим бюджетами, самостійно раду цій проблемі не дадуть. Потрібною є допомога і держави, і області.

Одразу після  голосування за прийняття програми, прямо в сесійній залі я попередив  Голову ОДА, на той час Олега Гаваші, що як і попередня програма, так  і ця прийнята без обговорення  з громадськістю. Не було аналізу, що саме було не так у попередній програмі, не було врахування проблемних місць при підготовці нової. Крім того я застеріг, що попередня програма не була виконана, і ця не буде виконана, якщо не буде чіткого плану дій, і якщо не буде фінансування.

На жаль, О.Гаваші публічно пообіцяв одне (громадські слухання з цього питання, фінансування програми, особистий контроль), а зробив інше, або правильніше сказати – зробив мало (слухання так і не відбулися, програму фінансував за залишковим принципом). Мої неодноразові звернення напряму до Голови ОДА, через ЗМІ, належного ефекту не дали, «житлово-комунальні проблеми» мешканців багатоповерхівок для попередньої влади мали мале значення.

І от прийшов 2010 рік, змінилося керівництво ОДА. Як і раніше, люди справедливо вимагають від місцевої влади уваги до цієї найболючішої проблеми. Уряд вимагає від Закарпатської ОДА чергової обласної програми. Новопризначений Голова ОДА Олександр Ледида також публічно пообіцяв провести обласні слухання з цієї проблеми.

Фактично, слід чесно і відверто сказати, що в обласній програмі не працює, що може працювати і це профінансувати. Днями раніше, я направив Голові ОДА депутатське звернення, в якому пишу про «проведення обласних слухань про стан житлово-комунального господарства напередодні зимового періоду та про необхідність здійснити аналіз виконання обласної програми реформування житлово-комунального господарства, про що неодноразово йшлося на пленарних засіданнях сесій Закарпатської обласної ради».

Також прошу, враховуючи серію підтриманих запитів депутатів Закарпатської обласної ради, які стосувалися даної сфери і враховуючи складну ситуацію, в якій знаходиться житлово-комунальне господарство м. Ужгорода, м. Перечина та інших міст Закарпатської області:

- призначити у найближчий день проведення обласних слухань за участі депутатського корпусу з питань стану, реформування, проведення робіт у сфері житлово-комунального господарства у населених пунктах Закарпатської області напередодні зимового періоду 2010-11 років;

- відповідальним працівникам Закарпатської ОДА надати інформацію про виконання програми реформування житлово-комунального господарства у 2006-2010 роках;

- запросити на обласні слухання  представників всіх конфліктних  сторін навколо ситуації, що складається  з побутовим газопостачанням в м. Ужгороді, водо- забезпеченням у м. Перечин та залучити представників всіх теплопостачальних організацій, що здійснюють свою діяльність на території Закарпатської області.

 Бо  це ненормально, коли люди, а інколи і цілі міста, опиняються сам на сам з системним проблемами, газовими монополістами тощо і без грошей у бюджеті, у той час коли область спокійно витрачає кошти на реконструкцію приміщень адміністрації та площу навколо неї. Напевно усі ми хочемо бачити, чим відрізняються «новий» і «старий», як кажуть в народі «губернатор», не політичним забарвленням, а у вирішенні болючих проблем!?


Переглядів: 82

( усі статті цього автора )

Коментарi

21:25 12.10.2010 Ужгородець

блін, так у чому все-таки вирішення проблеми? нічогоне зрозумів-одна вода.

21:41 12.10.2010 Олександр Солонтай

Хочу щоб обласна програма житлово-комунального господарства почала фінансуватися. Для того щоб це почалося, враховуючи що останні роки ОДА ігнорувала проблему, потрібно змінити програму. Пріоритети - капітальний ремонт, а саме підвали, дахи, під'їзди, а також розвиток ОСББ.

22:53 14.10.2010 Саша

Сашко, а де ти був досі? Шось за останні 4 роки від тебе таких світлих думок не лунало. Хоча... Прогамми це не те що потрібно. Пдніми законпро приватизацію, де вказано що має отримати співвласник житла віж держави, а далі нехай сам вирішує хто буде обслуговувати його будинок. ОСББ, нажаль, не вихід із ситуації, половина з них породили лише нові конфлікти серед мешканців. Доречі, у тебе в окрузі суттєва конкуренція. Якщо не пройдешь знов "чухнешь" у Київ? На 4 роки..

01:09 21.10.2010 Олександр Солонтай

1. Що значить, де був !? А автором рішення облради про ОСББ, минулого року, хто був !? А два роки тому хто вимагав публічний звіт, про програму ЖКГ області !?....прошу уважно читати матеріал, і мої депутатські звіти, або бути етичним, ставлячи так питання! 2. Питання обслуговування житла регулюється іншими законодавчими актами, з яких зокрема випливає, що в багатоповерховому будинку, рішення про обслуговування приймається більшістю власників. Більш демократичнішої і справедливішої форми ніж ОСББ, годі знайти. Щодо конфліктів, то моє завдання як депутата - правова допомога і консультації; 3. Якщо буду депутатом від Ужгорода в облраді, то створю філію ІПО в Закарпатті. Ми якраз на початку року перереєстрували наш Інститут у всеукраїнську організацію.

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код
Прес-анонси
Незабаром на Закарпаттi

На Закарпатті розпочинається золота фестивальна осінь >>>

Обласний центр Закарпаття готується святкувати "дєнчик" >>>Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют
  USD EUR RUB
НБУ (оф.курс) 7.9192 10.546 0.2550
0.0000 0.0000 0.0000
Ощадбанк 7.9300 10.380 0.2520
7.9720 10.650 0.2580
Укрексiмбанк 7.9100 10.480 0.2500
7.9720 10.720 0.2570
Правекс-Банк 7.9450 10.550 0.2500
7.9700 10.700 0.2600
Укргазбанк 7.9400 10.400 0.2520
7.9720 10.750 0.2600