Вiд автора
Вiд автора
14:25 30.08.2010
Олександр СОЛОНТАЙ, громадський діяч

Слово за ведмедя

foto

Багато дискусій та бурхливу реакцію мистецької молоді викликало нещодавнє встановлення в Ужгороді на площі Поштовій скульптури смугастого ведмедя (автор Михайло Колодко).

Приурочено воно було до Дня українського прапора та мало, за задумом міської влади, яка і стала ініціатором даного відкриття, символізувати єдність закарпатського та загальнодержавного символів. Щоправда, не усі мешканці міста поставились до цієї ініціативи однозначно. Зокрема, вже протягом першої ж доби якийсь невідомий проламав лапу бетонної скульптури. А за два дні після встановлення «пам’ятника» Асамблея молодих митців «Ротонда» провела біля смугастого ведмедя свою «скорботну акцію», поклавши до його ніг (точніше - лап) похоронні вінки та свічки. Тим самим учасники акції символічно «оплакували»  спотворене, на їхню думку, архітектурно-історичне обличчя Ужгорода. Тому вирішив висловити й свою точку зору на проблему.

Встановлення таких скульптур насправді є дуже позитивним явищем для міста, тому я ставлюся до таких кроків цілком схвально. У багатьох Європейських містах, зокрема у Берліні, образ ведмедя є символічним. Фігури, скульптури та оригінальні пам’ятники з його зображенням стоять у різноманітних куточках німецької столиці, тим самим приваблюючи туристів та створюючи стійку асоціацію між містом та його символом. Для Закарпаття ведмідь є не менш знаковою фігурою. Тому ідею популяризації та «розкрутки» карпатського ведмедика як образу-тотему Ужгорода вважаю дуже позитивною.

Інше питання – форма втілення та вибір місць встановлення таких скульптур. Щодо першого аспекту, то я не митець, тому не можу давати компетентну оцінку встановленому монументу, а от щодо питання розміщення у майбутньому, то вважаю, міській владі слід було б обирати більш логічні місця для подібних скульптур, в яких вони виглядали б значно гармонійніше. Це, наприклад, сквер біля дитячого майданчику на площі Богдана Хмельницького, сквери біля жупанату та навпроти будівлі СБУ, набережні, пішохідні зони тощо. Саме там подібні скульптури виглядали би логічно, приваблювали б увагу дітей, біля них би зупинялися фотографуватися туристи. Поступово  ведмедики могли б стати класною туристичною фішкою Ужгорода. Та, я впевнений, це лише початок. Якщо ідея отримає своє продовження, то ми незабаром побачимо значно більше різноманітних ведмедиків, із більш багатим втіленням, із більш довговічних матеріалів, ну а обласний центр нарешті отримає та закріпить за собою цей оригінальний символ.


( усі статті цього автора )

Коментарi

15:15 10.09.2010 Нора

"Щоправда, не усі мешканці міста поставились до цієї ініціативи однозначно. Зокрема, вже протягом першої ж доби якийсь невідомий проламав лапу бетонної скульптури." То что "медведей" поставили не там где нужно- согласна, но зачем скульптуру ломать? Быдлота, за свою жизнь будки собачей не построили, а только ломать могут и мусорить где попало. А ещё хотим, чтоб нас в Европе "любили" и безвизовый режим с ЕС. Вот пусти такое быдло в Европу, так там одни руины останутся!!!

Усi коментарi

Додати коментар

Iм'я
Коментар
Код
Прес-анонси

НА ЗЕМЛЮ СУНЕ ТОТАЛЬНА НЕБЕЗПЕКА

попереджає ужгородський науковець

ІЗ ЗАКАРПАТТЯ ПОЧАЛИ ВИВОЗИТИ ОТРУТУ

Міністерство охорони навколишнього середовища нарешті виділило 10 млн. гривень, щоб вивезти з Закарпаття отруйний "премікс"

ПРИКОРДОННИЙ "ФЕЙС-КОНТРОЛЬ"

Жителя Тячівщини, якого побили до втрати свідомості румунські поліцаї, не захистила жодна українська державна структура

ДО ПЕРШОГО КЛАСУ БЕЗ СУМНОЇ ГРИМАСИ

До нового етапу в житті насамперед повинні готуватися батьки, а не першокласники

УСІ ЗА СУБСИДІЯМИ!

Які новації передбачені урядовою постановою та які категорії населення можуть претендувати на допомогу від держави

У ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ В КОЛОЧАВІ ПОБІЛЬШАЛО ПАМ’ЯТНИХ МІСЦЬ

Село десяти музеїв і п’ятдесяти пам’ятників

СТАРТУВАВ НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Третина українців поставили школам "трійки"

Незабаром на Закарпаттi

На Закарпаття привезуть мощі Святого Миколая >>>

У закарпатському Берегові буде "BEREG FEST 2010" >>>

В Ужгороді організовують туристичний карнавал >>>

У вересні Закарпаття запрошує на фестивалі >>>

Закарпатська "Бавка" відкриває театральний сезон >>>

В Ужгороді знову буде "Мій рідний край" >>>

Наступних вихідних Мукачево знову буде фестивалити >>>

До Ужгорода привезуть екзотичних тварин >>>

Вiдпочинок, туризм
Санаторii, оздоровлення
Дiлове Закорпаття Курси валют
  USD EUR RUB
НБУ (оф.курс) 7.9082 10.123 0.2570
0.0000 0.0000 0.0000
Ощадбанк 7.9100 10.000 0.2530
7.9600 10.200 0.2590
Укрексiмбанк 7.9000 10.050 0.2400
7.9560 10.230 0.2580
Правекс-Банк 7.9200 10.130 0.2530
7.9600 10.270 0.2620
Укргазбанк 7.9100 10.050 0.2520
7.9550 10.300 0.2620